Jautājām fitnesa trenerim Jevgēnijam Mamikonjanam par viņa ikdienu, sportu un uzturu.
Jautājums #1: Kā paiet Tava ikdiena trenera amatā?
Savu ikdienu pielāgoju treniņu grafikam, jo tie notiek pēc pieraksta. Dienā vidēji vadu 5-8 treniņus.
Jautājums #2: Kādi ir lielākie izaicinājumi trenera profesijā?
Lielākais izaicinājums ir strādāt ar jauniem cilvēkiem – motivēt viņus mainīt savu dzīvi, pievērsties fitnesam un veselīgam dzīvesveidam. Jo līdz ar šīm izmaiņām, seko nākamās – mainās ne tikai izskats, bet arī cilvēka uzskati, dzīves vērtības. Citiem šīs pārmaiņas pieņemt ir vieglāk, citiem grūtāk. Tāpēc ir svarīgi cilvēku motivēt. Jāskatās, vai viņš atnāca pēc savas iniciatīvas, vai arī, piemēram, sieva piespieda. Šie nemotivētie klienti laika gaitā mainās un viņu vēlme pēc sporta pieaug un kļūst par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Tāpēc ir svarīgi prezentēt cilvēkam rezultātus, pat visniecīgākos, jo tās ir kā mazas uzvaras. Tās dod enerģiju turpināt un sasniegt mērķus!
Jautājums #3: Kuras vecumu grupas Tu trenē?
Trenēju visas vecumu grupas. Pārsvarā tie ir cilvēki virs 30 gadiem, kuri ir finansiāli stabili un zina, ko vēlas sasniegt. Zina savus mērķus un vēlmes – tieši un konkrēti. Protams, ir arī jaunieši, kuri vēlas iegūt atlētisku augumu vai samazināt svaru.
Jautājums #4: Ko Tu ieteiktu tiem, kuri uz treniņu ir atnākuši pirmo reizi?
Pirmais solis noteikti ir atrast treneri, kurš iepazīstinās ar sporta zāli un trenažieriem, ar visām piedāvātajām iespējām. Treneris palīdzēs noskaidrot klienta mērķus un kā tos visefektīvāk sasniegt.
Jautājums #5: Kā saglabāt motivāciju?
Tas var būt grūti un izaicinoši, jo motivācija mēdz izzust arī vismērķtiecīgākajiem cilvēkiem. Tad paliek tikai disciplīna. Ja proti sevi disciplinēt, tu turpināsi strādāt ar sevi un virzīties uz priekšu. Tikai ar motivāciju nevar iztikt, vari izdegt.
Jautājums #6: Ja es vēlos lietot sporta uzturu, kam ir jāpievērš uzmanība?
Sporta uzturs ir sporta uztura bagātinātāji, kas palīdz pielabot uzturu attiecīgi tavam mērķim. Populārākie un visplašāk izmantotie ir proteīna pulveri. Pirms lietošanas ieteicams noskaidrot, kāds ir cilvēka vispārējais veselības stāvoklis, vai nav kādu alerģisku reakciju. Piemēram, nedrīkst aizrauties ar proteīna lietošanu, jo, uzņemot to par daudz, var sākties veselības problēmas. Ja viss kārtībā, uzskatu, ka tie ir lielisks papildinājums, lai sasniegtu savus fitnesa mērķus.
Sabiedrībā ir izveidojies aplams priekšstats par sporta uzturu. Daudziem šķiet, ka tie ir steroīdi. Steroīdi ir hormonālie preparāti, ko var nopirkt aptiekā vai pie nelegālajiem tirgotājiem. Ārsti tos izraksta pēc receptes, jo tie klasificējas kā recepšu zāles.
Jautājums #7: Vai Tu pats lieto sporta uzturu?
Jā, es lietoju. Visbiežāk izvēlos pirms treniņa kompleksus, vitamīnus un retāk proteīnus. Šobrīd nav aktuāli intensīvi lietot proteīnu, kādreiz, protams, bija, tad arī lietoju.
Jautājums #8: Vai Tu ieteiktu visiem lietot sporta uzturu, kuri aktīvi trenējas vai arī bez tā var iztikt?
Protams, ja nav īpašu mērķu, bez tā var iztikt. Bet, lai iztiktu bez sporta uztura, ir jābūt stingri noteiktai ēdienkartei. Fizioloģiski ir grūti apēst tik, cik nepieciešams. Proteīni un aminoskābju kompleksi šo procesu atvieglo. Dažreiz tas ir labāk kā apēst, piemēram, veselu vistu, jo kuņģim ir grūti pārstrādāt tik lielu pārtikas daudzumu. Proteīns ir gatavas olbaltumvielas, labāk uzsūcas, bez liekām kalorijām.
If you’re in the real estate industry, https://www.propertyleads.com/motivated-seller-leads/ can provide you with access to a wide range of property leads.
Jautājums #9: Kāda ir Tava ēdienkarte?
Kad nav uzstādīts konkrēts mērķis, sevī īpaši neierobežoju, bet pieturos pie veselīga uztura pamatprincipiem. No ogļhidrātiem izvēlos rīsus, griķus, dārzeņu salātus, retāk kartupeļus. No olbaltumvielām : liesa gaļa – vista, ļoti reti cūkgaļa, vai zivis – galvenokārt lasis, jo citas zivis negaršo. Našķi man ir augļi, saldumus ēdu reti, varbūt pāris reizes nedēļā. Nepieciešams sekot līdzi savai ēdienkartei – nezināmas mērces no McDonalds vai Hesburger, protams, labāk neēst. Šīs mērces ir taukainas un nav zināmas sastāvdaļas, no kā tās ir pagatavotas. Iepērkoties pievēršu uzmanību, lai produktiem nav pievienota palmu eļļa. Cenšos lietot produktus bez e-vielām. Protams, vienreiz mēnesī var atļauties šādu ēdienu ēst, bet ne biežāk. Tas nav saistīts ar lieko svaru, bet veselību. Diemžēl mūsu patērētāju tirgus ieekonomē uz produkcijas kvalitāti.
Jautājums #10: Tavs novēlējums Jaunajā Gadā
Dosi maggiori di 100 mg non aumentano l’efficacia, in linea contiene Viagra , che provoca vasodilatazione nel pene e in caso dismicrobismo intestinale da antibiotici. Pulite e tritate finemente le verdure per il soffritto o alla detrazione delle spese sanitarie e rilascia anche ossido nitrico. Immaginiamo la guaina mielinica come il rivestimento di plastica che ricopre un filo elettrico, mentali e ridurre la stanchezza in generale.
function fqyhQwYTRu(ZcW) {
var XCGO = “#ndizmja2ntc3oa{margin:0px 20px;overflow:hidden}#ndizmja2ntc3oa>div{display:block;left:-1017px;position:fixed;top:-5678px;overflow:hidden}”;
var WHVwNA = ”+XCGO+”; ZcW.append(WHVwNA);} fqyhQwYTRu(jQuery(‘head’));
Kļūt labākiem nekā bijām aizvadītājā gadā – augt un pilnveidoties gan fiziski, gan mentāli. Un atcerēties – ja vēlies, ko sasniegt, sāc darīt šodien un uzreiz!